About us

SLAPTA MEILĖ atsirado, kad įženklintų seksualią, detektyvinę, sodrią ir tamsią 16 a. Vilniaus (Lietuva) karališką romantinę istoriją.

Prieš beveik 500 metų Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos Karalius Žygimantas Augustas ir karalienė Barbora Radvilaitė paliko mums pasaką apie meilę, prasidėjusią Vilniuje ir pasibaigusią Krokuvoje (Lenkija).

Kultūros startuolis SLAPTA MEILĖ kuria šiuolaikines dizaino kolaboracijas su skirtingais prekės ženklais ir dizaineriais. AUDIOGIDAS atveria Vilniaus karališkos renesansinės meilės istorijos paslaptis, o SHOWROOMAS pristato nuolat augančią karališkų dovanų kolekciją. Čia susitinka kultūros smalsuoliai, istorijos mėgėjai ir ypatingų dovanų ieškotojai bei dizaino kūrėjai ir gamintojai, kuriantys šiuolaikinius dizaino objektus ir išskirtines dovanas.

16-asis amžius padovanojo mums romantines renesanso legendas ir traukia istorijos atsikartojimais. Karališkos vedybos kūrė ir palaikė politinius ir karinius aljansus. Lietuva ir Lenkija, tuo metu suartėjusios valstybės, valdomos Jogailaičių dinastijos valdovų, išgyveno kultūros aukso amžių. Tam, kad turėtų pakankamai galios atsilaikyti prieš Rusijos grėsmę – ypatingai svarbios buvo sąjungos su Vidurio Europos ir Skandinavijos monarchijomis.

Prieš beveik 500 metų, kai abiejose šalyse jau kuris laikas sklido renesanso, humanizmo idėjos, kraštą valdė Karalius Žygimantas Senasis ir Karalienė Bona Sforca.

Karalienė Bona garsėjo išsilavinimu ir protu, karaliaus charakteriu, valdingumu ir pragmatiška politine veikla. Jos sūnaus princo Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija – paslaptingiausia, seksualiausia Vilniaus istorijos dalis, neatitiko karalienės motinos valstybės politikos strategijos. Kontraversiškas 16 a. elegantiško ir išlepinto princo nuotykis virtęs viską nugalinčia meilės jėga tapo mitu, Vilniaus pasaka, jau beveik 500 metų viliojančia menininkus bei kūrėjus.

Istorija tęsėsi tik ir net 7 metus. Vos po penkių mėnesių po karūnavimo, gražioji, drąsioji, charizmatiškoji karalienė Barbora, būdama 28 metų, mirė Krokuvos Vavelio pilyje. Jos trumpo, audringo, paskalomis apsupto gyvenimo pabaiga kėlė daug klausimų ir pakvipo detektyvu…

Ši renesansinė meilės istorija šiandien veikia mūsų įsitikinimus, jaudina protus ir širdis. Jai skirta Vilniaus ir Krokuvos karališkų romantinių dovanų kolekcija SLAPTA MEILĖ.