Apie kultūros startuolį „Slapta meilė“

2018 m., kai Vilnius buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo romantiškosios Europos maršrutą, menininkė, dizainerė Julija Janus pradėjo kurti kultūros startuolį ,,Slapta meilė“. Projektą įkvėpė Lietuvos didžiojo kunigaikščio, Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės meilės istorija – paslaptingiausia, seksualiausia Vilniaus istorijos dalis, daugiau kaip 500 metų viliojanti menininkus bei kūrėjus.

2019 m. tapytoja  Miglė Kosinskaitė nutapė Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės viso ūgio portretą, kuris tapo kultūros startuolio „Slapta meilė“ ženklinimo kodu. 

2020 m. sukurtas audio-gidas, kviečiantis naujai atrasti Vilniaus vietas, susijusias su garsiosios poros meilės istorija. Dviejų valandų trukmės pasivaikščiojime Jus lydės Barboros Radvilaitės vardu įgarsintas pasakojimas.

2022 m. sukurta dovanų ir dizaino objektų kolekcija „Slapta meilė“, kurią įkvėpė neeilinė įsimylėjėlių drąsa, turėjusi įtakos ne tik aplinkinių valstybių sprendimams, bet ir kultūrai. Esminis kolekcijos žodis yra KODAS, leidžiantis prisiliesti prie istorijos, suteikti jai naują formą, perkoduoti ją į šiuolaikinio pasaulio dizaino kalbą. Ši kolekcija – tai šiuolaikinės romantinės Vilniaus dizaino krypties kodas, atgimstantis dizaino ir meno kūriniais. 

2022 m. sukurta ir atvira bendradarbiavimo platforma www.slaptameile.lt, telkianti  dizaino kūrėjus ir gamintojus,  norinčius kurti šiuolaikinius dizaino objektus ir išskirtines dovanas pagal Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją. Norite prisijungti prie mūsų bendruomenės? Kreipkitės!

Tai ne pabaiga, laukite tęsinio….