Saldainiai „Slapta meilė“

Slapta meilė (130 g, 15 saldainių) – tai juodojo šokolado saldainiai su apelsinais ir jūros druska.

Saldainiai yra dizaino kolekcijos, skirtos žymiausiai Vilniaus karališkosios poros meilės istorijai, dalis. Išskirtiniai saldainiai bei pakuotė sukurta bendradarbiaujant kartu su menininke Julija Janus.

Saldainių fabriko „Rūta“ meistrų sukurtas ypatingas derinys – saldžiarūgščių apelsinų skonis, persipinantis su subtiliu jūros druskos sūrumu ir smulkintų migdolų traškumu bei apgaubtas juoduoju šokoladu.

Saldainių egzotiškas skonis pasirinktas dėl to, kad Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas, savo gyvenimo meilę, Barborą Radvilaitę, lepino kasdien – dovanojo jai vienus brangiausių vaisių – apelsinus, kuriuos karalienė Barbora labai mėgo.

Mokslininkų teigimu, apelsinai mūsų krašte atsiradę – didž‏iosios gastronominės revoliucijos metais – kartu su Bonos Sforcos dvaru XVI amž‏iaus pirmojoje pusėje. Manoma, kad pirmiau mūsų kraštą pasiekė vertingas to meto prieskonis – apelsinų ž‏ievelės ir tik po to – šie vaisiai.

Bona Sforca (1494–1557) buvo Lenkijos karalienė ir Didžioji Lietuvos kunigaikštienė (nuo 1518 m.), Žygimanto Senojo žmona, Žygimanto Augusto motina. Bona Sforcos nuopelnai siejami su italų renesanso kultūros ir meno tradicijų sklaida Lietuvoje ir Lenkijoje. Ji į Lietuvą ir Lenkiją atsivežė itališkos virtuvės tradicijas, taip pat egzotiškųjų produktų – žiedinių kopūstų, špinatų, pomidorų, apelsinų ir kt. Itališkos virtuvės tradicijos prigijo ir išplito XVI a. Lietuvos aristokratijos virtuvėje. Šias naujoves perėmė ir Bona Sforcos sūnus Didysis Lietuvos Kunigaikštis Žygimantas Augustas. Jo valdymo laikais dar padaugėjo egzotiškų maisto produktų (pradėti vartoti kaparėliai, citrinos, alyvuogės).

12 

Reviews (0)

There are no reviews yet.

Your email address will not be published. Required fields are marked *