Slapta meilė. Showroom - Media - Slapta meilė. Showroom

Media

Romantiškas pasimatymas karališkame Vilniuje

welovelithuania.com

2024 02 29

Romantiška, seksuali, detektyvinė, sodri ir kiek tamsoka – taip galime apibūdinti 16 a. Vilniaus karališkąją romantiką. Tikriausiai jau supratote, kad kalbame apie Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę, kuri, bėgant metams, tapo lietuviškuoju Romeo ir Džiuljetos naratyvu.

Ši išskirtinė istorija įkvėpė startuolį „Slapta meilė“, kurio tikslas – padėti atrasti meilės pėdsakus sostinėje. Tai tarytum dvelksmas iš istorinio Vilniaus, suteikiantis laisvę nusikelti į praeitį, atrasti, pažinti, o taip pat įsimylėti iš naujo.

„Slapta meilė“ – unikali Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija pristato Lietuvą pasauliui

welovelithuania.com

2024 01 19

Lietuvos turizme startavo naujas projektas „Slapta meilė“. Jis apsiėmė pristatyti Vilnių ir visą Lietuvą taip, kaip niekas iki šiol dar nebuvo daręs, per meilės istorijos prizmę. Ir ne bet kokios, o tikros karališkos, XVI a. LDK nutikusios, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorijos perspektyvą. Apie tai, kaip tokia idėja kilo, ką ji apima ir ko siekia pasakoja startuolio „Slapta meilė“ sumanytoja ir kūrėja Julija Janus.

Ekskursijos Vilniuje veda karališkos meilės pėdsakais

welovelithuania.com

2023 07 13

Istorijos vadovėliuose dažniausiai skaitome sausus faktus: įvykių datos, priežastys, pasekmės. Tokiu būdu praeityje gyvenę žmonės tarytum nuasmeninami. Aptariami jų nuopelnai, klaidos, tačiau užmirštami jausmai, vidinės dramos, santykiai. O natūralu – emocijų būta pačių įvairiausių. Puikus pavyzdys – Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, kuri kupina kontraversijų, paslapčių, romantikos ir viską nugalinčios stiprių jausmų jėgos.

16 a. vykusios karališkos meilės istorija – tikra ir šiaurietiškai lyriška stiprioji Vilniaus senamiesčio tapatybės ašis. Dėl jos, dėl Vilniaus karališko aukso amžiaus, dėl įdomesnių dovanų iš Lietuvos, susikūrė startuolis „Slapta meilė“.

Į Dubingius atkeliauja dizainerės Julijos Janus stilizuotų istorinių kostiumų paroda „Slapta meilė“

15min.lt

2023 06 30

Garsioji meilės istorija tarp Lietuvos ir Lenkijos sostų įpėdinio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės prasidėjo 1543 metais. Ketverius metus trukę slapti ryšiai po 1547 m. vasarą įvykusių tuoktuvių tapo vieša, visų aptarinėjama tų dienų aktualija, rašoma pranešime spaudai.

Ši trumpa karališkos meilės istorija lig šiol neužmiršta ir net po penkių šimtų metų įkvepia kūrėjus, randa atgarsį naujose formose. Dubingių festivalio „Pasveikinti karalienę Barborą“ antrąjį vasaros mėnesį atidaro Julijos Janus stilizuota XVI a. valdovų kostiumų paroda „Slapta meilė“. Įspūdingi kostiumai dviem mėnesiams įsikurs Dubingių Asvejos regioninio parko Lankytojų centre.

Šiuolaikinis Barboros Radvilaitės paveikslas: ar šiandien ji būtų megažvaigždė?

zmones.lt

2022 12 28

Artėjant įspūdingai 500 metų gimimo sukakčiai Valdovų rūmų muziejus dalijasi dar viena menininkių sukurta vizija, kaip legendomis apipinta Barbora Radvilaitė atrodytų, jei į Valdovų rūmus įžengtų šiandien.

Prieš 500 metų, 1522 m. gruodžio 6 d., gimė būsimoji Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Kai Barbora buvo dar lopšyje, turbūt niekas negalėjo nuspėti, kad būtent šios Radvilų giminės mergaitės vardą tars ateities kartos, kad jos asmenybė įkvėps kūrėjus ir kels tiek diskusijų.

J.Janus sukurtoje unikalių užrašinių serijoje – slaptos meilės ir romantinio Vilniaus DNR kodo atodangos

15min.lt

2022 12 26

Darbo knyga, užrašinė – tai kasdienis darbų, tikslų ir svajonių palydovas, kuris turi būti praktiškas ir malonus akiai. Norintiems išskirtinio dizaino ir neeilinio turinio užrašinių dizainerė, tarpdisciplininė menininkė Julija Janus, bendradarbiaudama su leidykla „Vaga“, pristato unikalią užrašinių-knygų seriją „Slapta meilė“, rašoma „Vagos“ pranešime žiniasklaidai.

Valdovų rūmai kviečia švęsti 500-ąjį Barboros Radvilaitės gimtadienį: laukia paroda „Slapta meilė“

lrt.lt

2022 11 23

Valdovų rūmų muziejus kviečia kartu švęsti nekasdienį jubiliejų. Gruodžio 6 d. minėsime Lietuvos didžiosios kunigaikštienės ir Lenkijos karalienės Barboros Radvilaitės 500-ąsias gimimo metines, rašoma Valdovų rūmų muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Ta proga rūmuose atgims turbūt viena romantiškiausių meilės istorijų. Valdovų rūmų muziejus parengė staigmenų, kurios primins prieš pusę tūkstančio metų šiuose rūmuose užgimusius Barboros Radvilaitės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio bei Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto jausmus, slaptus įsimylėjėlių susitikimus ir jų meilės istoriją vainikavusias vedybas.

LRT radijo laida – Kaip Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija įkvepia menininkus šiandien?

lrt.lt

2022 04 28

„Slapta meilė“: Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorijos kelias po Vilnių ir šios legendos įkvėpta paroda su dizainere Julija Janus ir Valdovų rūmų edukatore Lirija Steponavičiene.

LRT.lt – Julija Janus: Barbora Radvilaitė yra roko žvaigždė, o jos legendos seksualumo neišnaudojame

lrt.lt

2022 04 25

Tarpdisciplininio meno kūrėjos Julijos Janus parodoje „Slapta meilė“ Vilniaus rotušėje atgimsta gražiausia Vilniaus meilės istorija. Jai kone 500 metų, bet ji vis dar žavi.

Mados dizainerė, kultūros projektų organizatorė J. Janus su bendraminčiais sumanė Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės legendą papasakoti šiuolaikiškai. Dizaino kūrinių kolekcija iš praeities atkartoja dviejų Renesanso asmenybių meilę, spindesį, prabangą, paslaptis, atodūsius, skonius ir kvapus.